Πρόσκληση προς τους γονείς!

Αγαπητοί γονείς, είναι σίγουρο πως όλοι μας ενδιαφερόμαστε για το καλό των παιδιών μας. Γνωρίζουμε τους φίλους και τις δραστηριότητές τους, τους τόπους που παίζουν και τους τρόπους που διασκεδάζουν. Έτσι νομίζουμε πως ελέγχουμε τους κινδύνους που τους περιβάλλουν καθώς ελέγχουμε ως ένα βαθμό τη ζωή τους.

Ωστόσο οι κίνδυνοι παραμένουν και μάλιστα μέσα στο ίδιο μας το σπίτι. Πόσοι από μας γνωρίζουμε πού βρίσκεται το παιδί μας όταν «σερφάρει» στο διαδίκτυο; Σε ποια γειτονιά του κόσμου, με ποιους ανθρώπους μιλά, ποιας ηλικίας, τι ιστοσελίδες επισκέπτεται, τι παιχνίδια παίζει;

Για να μάθουμε τους κινδύνους που κρύβονται στο διαδίκτυο και το πώς πρέπει να προστατεύσουμε τα παιδιά μας, το Σχολείο θα πραγματοποιήσει ενδοσχολική επιμόρφωση την Τετάρτη 25/2/2015 και ώρα 17:00 μ.μ. με εισηγητές το Σχολικό Σύμβουλο της 2ης Εκπ/κής Περ/ρειας Κιλκίς κο Παπαδόπουλο Πάρη και τον εκπρόσωπο της Αστυνομικής Διεύθυνσης Κιλκίς κο Κουζουκίδη Μάξιμο.

Η παρουσία όλων είναι απαραίτητη για το καλό των παιδιών μας.