Προς γονείς! «Πρόληψη της επιθετικής συμπεριφοράς», στις 17-Μαρτίου του 2015

Επίσης ενημερώνουμε για την επικείμενη εκδήλωση του Σχολείου μας. Θα πραγματοποιηθεί ενημερωτική ομιλία στους γονείς των μαθητών μας με θέμα: «Πρόληψη της επιθετικής συμπεριφοράς», στις 17-Μαρτίου του 2015, ημέρα Τρίτη και ώρα 10:45 π.μ., από την κα Έφη Γεωργακοπούλου, ψυχολόγο του «Νηρέα».

Αμέσως μετά θα γίνει  ενημέρωση των γονέων για την επίδοση των μαθητών και παράδοση της βαθμολογίας.

Επίσκεψη του Νηρέα στο σχολείο μας!

Σήμερα 3-03-2015,στο Σχολείο μας, πραγματοποιήθηκε βιωματικό εργαστήρι με θέμα: Πρόληψη της επιθετικής συμπεριφοράς» στα πλαίσια της εφαρμογής του προγράμματος «Το σπίτι των παιδιών». Οι μαθητές μας έπαιξαν με την την ψυχολόγο του «Νηρέα», κα Μαρία Χατζηγεωργιάδου και την κοινωνική λειτουργό κα Νικολέτα Τσεσμετζίδου. Τις ευχαριστούμε θερμά.

Επιτυχής επιμορφωτική εκδήλωση στις 25-2-2015!

Πραγματοποιήθηκε στις 25-02-2015 στο Δημοτικό Σχολείο της Νέας Σάντας, από το Σύλλογο διδασκόντων, επιμορφωτική εκδήλωση για τους γονείς των μαθητών με θέμα την Ασφάλεια στο Διαδίκτυο. Ομιλητές ήταν το Στέλεχος της Αστυνομικής Διεύθυνσης Κιλκίς Κος Κουζουκίδης Μάξιμος & ο σχολικός σύμβουλος της 2ης Εκπ/κής Περ/ρειας Δημοτικής Εκπ/σης Κιλκίς Κος Παπαδόπουλος Πάρης. Τους ευχαριστούμε θερμά.

25_2_2015_2 25_2_2015_1