Ενημερωτικό δελτίο

ΔΗΜΟΤΙΚΟ   ΣΧΟΛΕΙΟ ΝΕΑ ΣΑΝΤΑΣ

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ

Αγαπητοί  Γονείς & Κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι στο πλαίσιο του προγραμματισμού εκπαιδευτικού έργου, θα πραγματοποιηθεί εκπαιδευτική επίσκεψη στις εγκαταστάσεις της «Φάρμας  Κουκάκη» για τις τάξεις Α΄- Β΄- Γ1΄- Γ2΄ και στις εγκαταστάσεις του πρότυπου αθλητικού κέντρου «Ατέρμων» για τις τάξεις Δ΄- Ε΄- Στ΄, στις 8 Ιουνίου 2016.   Ώρα αναχώρησης 8:30 π.μ. και επιστροφής 12:30 μ.μ. για τις τάξεις Α΄- Β΄- Γ1΄- Γ2΄.  Ώρα αναχώρησης 8:15 π.μ. και επιστροφής 13:00 μ.μ. για τις τάξεις Δ΄- Ε΄- Στ΄.  Κόστος 2,5 ευρώ.

ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ

Ο/Η γονέας ή κηδεμόνας ?????????????????.??????????. του/της μαθ??.της ?.. τάξης????????????????? του Δημ. Σχολείου Νέας Σάντας, εγκρίνω τη μετάβασή του/της στη Φάρμα «Κουκάκη» ή στο Αθλητικό Κέντρο «Ατέρμων».

Ο Γονέας ή Κηδεμόνας

Υπογραφή

Συνεργασία της Β΄τάξης με το Δ.Σχ. Αγροκηπίου Χανίων

Οι μαθητές της Β΄ τάξης, στα πλαίσια της φετινής τους συνεργασίας με τη Β΄ τάξη του Δημοτικού Σχολείο Αγροκηπίου Χανίων, έγραψαν και εικονογράφησαν ένα ποίημα για την Ασφάλεια στο Διαδίκτυο. Το ποίημα μπορείτε να το διαβάσετε σε μορφή flip book πατώντας εδώ

20160529_120221

Επίσκεψη του Χαμόγελου του Παιδιού

Στα πλαίσια της πρόληψης σχολικής βίας επισκέφθηκε το σχολείο μας ψυχολόγος από το Χαμόγελο του Παιδιού. Οι μαθητές της Ε΄και Στ΄ τάξης ενημερώθηκαν για το σχολικό εκφοβισμό και για τους τρόπους διαχείρισης τέτοιων φαινομένων.

Ενημερωτικό δελτίο

ΔΗΜΟΤΙΚΟ   ΣΧΟΛΕΙΟ ΝΕΑ ΣΑΝΤΑΣ

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ

Αγαπητοί  Γονείς & Κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι στο πλαίσιο του εκπαιδευτικού έργου θα υλοποιηθεί  εκπαιδευτική-ψυχαγωγική ημερήσια επίσκεψη την Παρασκευή 27 Μαϊου 2016 στη Νέα Απολλωνία Θεσσαλονίκης. Το πρόγραμμα περιλαμβάνει περιβαλλοντικές και ψυχαγωγικές  δραστηριότητες. Ώρα αναχώρησης 8:10 π.μ. και ώρα επιστροφής 15:30 μ.μ. Κόστος επίσκεψης και μεταφοράς για κάθε μαθητή,  12 ευρώ. Το Ολοήμερο τμήμα δε θα λειτουργήσει .

ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ

Ο/Η γονέας ή κηδεμόνας ?????????????????.??????????. του/της μαθ??.της ?.. τάξης??????????????????????.. του Δημ. Σχολείου Νέας Σάντας, εγκρίνω τη μετάβασή του/της στις 27 Μαϊου 2016, στη Νέα Απολλωνία Θεσσαλονίκης.

Ο Γονέας ή Κηδεμόνας

Υπογραφή