Ενημερωτικό Δελτίο – Εορτασμός της επετείου της 28ης Οκτωβρίου 1940

ΔΗΜΟΤΙΚΟ   ΣΧΟΛΕΙΟ ΝΕΑ ΣΑΝΤΑΣ

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ

Αγαπητοί  Γονείς & Κηδεμόνες,

Σας  ενημερώνουμε ότι για τον  εορτασμό της επετείου της  28ης  Οκτωβρίου 1940    θα γίνουν  οι παρακάτω εκδηλώσεις: –  27 Οκτωβρίου 2017, ημέρα Παρασκευή  από  9:00  π.μ. ως  10:00 π.μ.  Γιορτή Δημοτικού Σχολείου. – 28  Οκτωβρίου 2017 , ημέρα Σάββατο,  9:30 π.μ. συγκέντρωση στο  σχολείο,   10:00 π.μ. επίσημη Δοξολογία στον Ιερό Ναό Μεταμορφώσεως του Σωτήρος, Επιμνημόσυνη Δέηση  και κατάθεση στεφάνων στην Πλατεία του Ηρώου Πεσόντων  και 11:30 π.μ. παρέλαση μπροστά  από το  χώρο του Διοικητηρίου της  71ης Α/Μ/ Ταξιαρχίας «ΠΟΝΤΟΣ».

Σημείωση: Η μετακίνηση των μαθητών από και  προς τον Άγιο Παντελεήμονα θα γίνει ως εξής:27 Οκτωβρίου 2017, αναχώρηση  8:50 π.μ. επιστροφή 10:10 π.μ.                                              28  Οκτωβρίου 2017, αναχώρηση 9:15 π.μ. και επιστροφή 12: 00 μ.μ.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ

στο πλαίσιο λειτουργίας της Σχολική Μονάδας θα γίνει ενημέρωση από τον Κο Παπαδόπουλο Αριστείδη,  Διευθυντή Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Κιλκίς καθώς και από την Κα Αρβανίτη Ιωάννα Σχολική  Σύμβουλο  της 1ης Περιφέρειας Π.Ε. Κιλκίς και τον Κο Τρικαλιώτη Ιωάννη Σχολικό Σύμβουλο της 3ης Περιφέρειας Π.Ε. Κιλκίς, με θέμα:                                                              Ίδρυση τμήματος υποδοχής στο Δημοτικό Σχολείο Νέας Σάντας,                                                 την Δευτέρα 16 Οκτωβρίου 2017 και ώρα 16:10 μ.μ.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων