ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΜΟΝΑΔΑΣ

Σας ενημερώνουμε ότι από το Δήμο Κιλκίς αποφασίστηκε αύριο Τρίτη 19-1-2021  οι σχολικές μονάδες να λειτουργήσουν από τις 9.00 π.μ. και μετά.
Το λεωφορείο για την μεταφορά των μαθητών /τριών θα βρίσκεται στον Αγ. Παντελεήμονα μια ώρα μετά την καθορισμένη (περίπου κατά της 8:45 π.μ. )
Η προσέλευση των μαθητών/τριών  θα γίνει από τις 9:00 ως τις 9:10 π.μ. και η αποχώρηση  θα γίνει στις 13:15 μ.μ .Το Ολοήμερο θα λειτουργήσει κανονικά.

ΑΝΑΣΤΟΛΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΜΟΝΑΔΑΣ – ΤΗΛΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

Σας ενημερώνουμε ότι με απόφαση του Δημάρχου Κιλκίς Δημήτρη Κυριακίδη αύριο Δευτέρα 18 Ιανουαρίου θα μείνουν κλειστά τα Δημοτικά Σχολεία του Δήμου Κιλκίς.
Για αυτό το λόγο τα μαθήματα θα γίνουν εξ αποστάσεως από τις 14:10 μ.μ ως 17:20 μ.μ.
Για το πρόγραμμα και τις διευθύνσεις των εκπαιδευτικών θα ενημερωθείτε με email αύριο μέχρι της 10:00 π.μ.

Να είστε καλά.

Επαναλειτουργία Σχολικής Μονάδας

Στο πλαίσιο της δια ζώσης  επαναλειτουργίας της σχολικής μονάδας σας ενημερώνουμε ότι:

• Η προσέλευση των μαθητών και των μαθητριών θα γίνεται κανονικά από τις 08:00 π.μ. ως  8:15 π.μ.
  • Η αποχώρηση  θα γίνεται στις 13:15 μ.μ . Οι μαθητές/τριες των Δ΄, Ε΄, ΣΤ΄  τάξεων θα εξέρχονται από την μεγάλη πόρτα (Καγκελόπορτα) και οι μαθητές/τριες των  Α΄, Β΄, Γ΄ τάξεων από την κανονική πόρτα της σχολικής μονάδας
  • Οι μαθητές θα πρέπει να έχουν μαζί τους τη βεβαίωση μετακίνησης  τους  σε περίπτωση ελέγχου. Η βεβαίωση είχε  δοθεί πριν την διακοπή της δια ζώσης  λειτουργίας.
  • Οι μαθητές/τριες  των ολοήμερων τμημάτων θα πρέπει να φέρουν το φαγητό από το πρωί
  • Καλό είναι οι μαθητές /τριες να έχουν μαζί τους καθημερινά  3 -4 μάσκες  αφού              η μάσκα είναι υποχρεωτική σε όλους τους χώρους (αίθουσα, αυλή κλπ.)

Για οποιαδήποτε απορία ή πληροφορία  στείλτε email:   mail@dim-n-santas.kil.sch.gr  ή τηλεφωνήστε  2341064249