Ενημερωτική Συνάντηση.

Αγαπητοί Γονείς & Κηδεμόνες,

σας ενημερώνουμε ότι την Τετάρτη 30 Σεπτεμβρίου 2015, στις 17:00 μ.μ στο Δημοτικό Σχολείο θα πραγματοποιηθεί ενημερωτική συνάντηση με θέμα: “Λειτουργία Δημοτικού Σχολείου Νέας Σάντας για το σχολικό έτος 2015-16”.

Η παρουσία όλων κρίνεται απαραίτητη.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων.

Εγκαίνια του Νέου Κτιρίου

Στις 11/9/2015 έγιναν τα εγκαίνια του νέου διδακτηρίου από τον Δήμαρχο Κιλκίς, Σισμανίδη Δημήτρη, παρουσία του Τ. Υφ. Παιδείας Γεωργαντά Γεώργιου και εκπροσώπων των φορέων της Εκπαίδευσης, της τοπικής αυτοδιοίκησης,   της 71 Α/Μ Ταξιαρχίας   «ΠΟΝΤΟΣ» .

Το κτίριο εμβαδού 1200τμ. διαθέτει 6 αίθουσες διδασκαλίας, αίθουσα Ξένων Γλωσσών, Αίθουσα Τεχνικών, Εργαστήριο Φυσικών, Εργαστήριο πληροφορικής, Aίθουσα πολλαπλών χρήσεων.

Εγκαίνια 1  Εγκαίνια 2

Εγκαίνια 3  Εγκαίνια 4