ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΤΟΥ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟΥ ΜΕΤΡΟΥ ΤΟΥ ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΟΥ ΕΛΕΓΧΟΥ ΝΟΣΗΣΗΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΟΡΟΝΟΪΌ (SELF TEST)

Αγαπητοί Γονείς κ Κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι εν όψει της δια ζώσης λειτουργίας των σχολικών μονάδων των δημοτικών και ολοήμερων σχολείων από τη Δευτέρα 10-05-2021     ο διαγνωστικός έλεγχος νόσησης από τον κορονοϊό COVID– 19 μέσω δωρεάν διαγνωστικής δοκιμασίας ελέγχου (self-test) είναι υποχρεωτικός για μαθητές/τριες, εκπαιδευτικούς, μέλη Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού και λοιπού προσωπικού των ως άνω σχολικών μονάδων.

Για τη τρέχουσα εβδομάδα θα διενεργηθούν δύο (2) φορές self-tests,  προ Δευτέρας και Πέμπτης.

Οδηγίες θα βρείτε  κάνοντας κλικ στον παρακάτω σύνδεσμο

SELF TEST – Διαγνωστικός έλεγχος νόσησης από τον κορονοϊό

Σε περίπτωση αδυναμίας εκτύπωσης της σχολικής κάρτας COVID 19 για τους/τις μαθητές/τριες, αυτές, μπορούν να συμπληρωθούν και να υπογραφούν και χειρόγραφα από τους γονείς/κηδεμόνες των ανήλικων μαθητών/τριών.

Δείτε τη σχολική κάρτα  κάνοντας κλικ στον σύνδεσμο Σχολική κάρτα

Ευχαριστούμε για τη συνεργασία.