΄Εναρξη Σχολικού Έτους 2021-2022

Αγαπητοί Γονείς & Κηδεμόνες,

Σας ενημερώνουμε ότι  τη Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου 2021, πρώτη ημέρα έναρξης  του σχολικού έτους 2021-2022, οι μαθητές/τριες θα προσέλθουν στη σχολική μονάδα στις 8.15 π.μ. και θα παραμείνουν μέχρι την 9:15 π.μ. για την τέλεση του αγιασμού και τις οδηγίες για θέματα που αφορούν στα μέτρα πρόληψης της διασποράς του ιού (covid), στην ορθή χρήση της μάσκας σύμφωνα με τις οδηγίες του ΕΟΔΥ, στην εφαρμογή του ωρολογίου προγράμματος, στη διανομή των βιβλίων  και στη γενικότερη λειτουργία του σχολείου.

Μόνο οι μαθητές και οι μαθήτριες θα εισέλθουν στη σχολική μονάδα φορώντας μάσκα και  επιδεικνύοντας τη  δήλωση αυτοδιαγνωστικού τεστ Covid -19 (self test).

Επίσης, καλό  είναι να φέρουν μαζί τους νερό και  τη σχολική τσάντα για την παραλαβή των βιβλίων.

Το δρομολόγιο από τον Άγιο Παντελεήμονα θα γίνει κανονικά το πρωί και θα ξεκινήσει από τη Νέα Σάντα στις 9:20 π.μ.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων