Αναστολή λειτουργίας των σχολικών μονάδων και των εκπαιδευτικών δομών ειδικής εκπαίδευσης του Δήμου Κιλκίς

Αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες, σας ενημερώνουμε ότι ο Δήμαρχος Κιλκίς κ. Κυριακίδης Δημήτριος, με την υπ’ αριθμ 1386/23.01.2022 απόφαση που έλαβε (ΑΔΑ: 94ΤΤΩΕΧ-ΧΒΘ), αποφάσισε την αναστολή λειτουργίας των σχολικών μονάδων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης και των εκπαιδευτικών δομών ειδικής εκπαίδευσης Δήμου Κιλκίς, τη Δευτέρα 24 Ιανουαρίου 2022, λόγω των δυσμενών καιρικών συνθηκών που προβλέπεται να επικρατήσουν στο Δήμο Κιλκίς, με δριμύ ψύχος και χαμηλές θερμοκρασίες.

Συνεπώς οι μαθητές/τριες δε θα προσέλθουν αύριο στο σχολείο και θα συμμετέχουν σε τηλεκπαίδευση σύμφωνα με το ωρολόγιο πρόγραμμα που έχει σταλεί στα email σας.