ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ

σας γνωστοποιούμε ότι στο πλαίσιο των εορταστικών εκδηλώσεων της επετείου της «28ης Οκτωβρίου 1940» η σχολική μας μονάδα θα συμμετέχει ως εξής:

-Την Παρασκευή 27/10/2023 οι μαθητές και οι μαθήτριες θα προσέλθουν στις 8:30 π.μ. στο σχολείο και αφού θα συμμετέχουν στην εορτή για την επέτειο της «28ης Οκτωβρίου 1940» και θα αποχωρήσουν στις 9:30 π.μ. Το ολοήμερο τμήμα δε θα λειτουργήσει.

– Το Σάββατο 28/10/2023 οι μαθητές και οι μαθήτριες θα συμμετέχουν στη δοξολογία, στην επιμνημόσυνο δέηση και στην κατάθεση στεφάνων στην Πλατεία του Ηρώου Πεσόντων καθώς και στην μαθητική παρέλαση.

Ώρα προσέλευσης των μαθητών/τριών 9:30 π.μ. στον Ιερό Ναό Μεταμορφώσεως του Σωτήρος Νέας Σάντας  και ώρα αποχώρησης με το πέρας της παρέλασης.

Καλό είναι οι μαθητές και οι μαθήτριες  την ημέρα της παρέλασης να φορούν πουκάμισο ή μπλούζα χρώματος άσπρο και παντελόνι ή φούστα χρώματος μπλε.