Γιορτή Χριστουγέννων

Σε μια ζεστή και κατάμεστη αίθουσα πραγματοποιήθηκε η γιορτή των Χριστουγέννων στο σχολείο μας.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Γ΄τάξης παρουσίασαν  το ιστορικό της γέννησης του Χριστού.

Οι μαθητές και μαθήτριες της ΣΤ΄τάξης τραγούδησαν στα Αγγλικά τα τραγούδια ? Santa Claus is coming to town?  και  ?Jingle bells?.

DSCN4444

Οι  μαθητές και οι μαθήτριες της  Α΄ τάξης παρουσίασαν το θεατρικό  « Τα κάλαντα και η δεσποινίς Αμαλία».

DSCN4449

Οι  μαθητές και οι μαθήτριες της  Ε΄ τάξης τραγούδησαν   Γερμανικά κάλαντα :  ? Kling Glockchen ?? και   « ο Tannenbaum ».

DSCN4462

Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Β΄τάξης παρουσίασαν  το θεατρικό « Πώς γλίτωσε μια πρωτοχρονιά».

DSCN4471

Οι μαθητές της Δ΄ τάξης τραγούδησαν τα ποντιακά κάλαντα της Πρωτοχρονιάς.

Την γιορτή μας τίμησαν με την παρουσία τους οι επίσημοι προσκεκλημένοι μας

ο Διευθυντής Εκπαίδευσης κ. Παπαδόπουλος Άρης,

ο Σχολικός Σύμβουλος της 2ης Σχολικής Περιφέρειας Π.Ε. Κιλκίς κ. Παπαδόπουλος Πάρης

και ο τ. Διευθυντής του Δημοτικού Σχολείου Ν. Σάντας Σιούτης Κωνσταντίνος.

DSCN4450